نمونه سوالات آزمون تیزهوشان نهم

نهمی هستی و می خوای تو آزمون تیزهوشان شرکت کنی؟ دنبال نمونه سوالات آزمون تیزهوشان هستی نمی دونی از کجا پیداشون کنی؟ درست اومدی، جای دیگه رو نگرد. اینجا تو اف ریاضی برات، آزمون های ورودی تیزهشان 5 سال گذشته رو با پاسخ نامه اش گذاشتیم.

سال تحصیلی

دفترچه سوالات

کلید آزمون

با استفاده از این آزمون ها، با نوع سوالات آزمون تیزهوشان آشنا می شی. خودت و چیزایی که می دونی رو محک میزنی و اشتباهاتت رو متوجه می شی. همین باعث می شه با آمادگی بیشتر و با استرس کمتری تو آزمون تیزهوشان اصلی شرکت کنی و به هدف و آرزویی که داری، برسی.

یه نکته ای که در مورد آزمون تیزهوشان سال های گذشته وجود داره اینه که از سال 1399 نوع سوالات و تعدادشون تغییر کرده. اگه اولین آزمون این صفحه رو ببینی متوجه می شی که با بقیه آزمون ها متفاوته. شاید با خودت بگی پس چرا این آزمونو اینجا گذاشتیم؟!

این آزمون هم برای خودش نمونه سوال محسوب می شه و هم با استفاده ازش، می تونی با سبک سوالات آزمون تیزهوشان آشنا بشی. دنبال آزمون های تیزهوشان سال های قبل هم نباش چون به دردت نمی خورن.

سوالات آزمون ها

آزمون تیزهوشان، به طور کلی هر سال شامل دو تا دفترچه می شه. دفترچه اول شامل 50 سوال هوش و استعداد تحلیلی میشه. برای پاسخ گویی هم 50 دقیقه وقت داری. دفترچه شماره دو هم از 50 سوال استعداد تحصیلی تشکیل میشه که 70 دقیقه، وقت داری به سوالاتش پاسخ بدی.

یادت باشه تو این آزمون هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت داره و هر پاسخ اشتباه، 1 نمره منفی داره. سوالات بدون پاسخ هم نمره ندارن. برای یه سوال دو تا جواب نذار که یه نمره منفی داره.

کلید آزمون ها

برای این که بتونی خودتو با آزمون های تیزهوشان سال گذشته، بسنجی و حدود رتبه و امتیاز خودتو به دست بیاری، کلید سوالات آزمون رو برات گذاشتیم. پس خیالت از همه چی راحت.